نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
هویت انجمن‌های اسلامی:‌ روشنفکری دینی یا روحانیت انقلابی؟!
۲۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۱

هویت انجمن‌های اسلامی:‌ روشنفکری دینی یا روحانیت انقلابی؟!

نقاشی: آبشخور فکری انجمن‌های اسلامی، روشنفکری دینی است، نه روحانیّت سنت‌گرای ولو انقلابی! / سخنرانی‌های سروش، آقاجری، کدیور، شبستری و دیگران، انجمن‌های اسلامی را به آبشخور اصلی بازگرداند. /// خضریان: دوستانی مثل آقای نقاشی، خیلی از سال‌های 58 تا 68، خوششان نمی‌آید! / اگر شما، حضرت امام را یک روحانی سنّتی می‌دانید، مال ما! حضرت امام مال ما و آقای سروش هم مال شما!

 
إخوان المسلیمن؛ دوست ایران یا سلفی تکفیری؟!
۱۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۹

إخوان المسلیمن؛ دوست ایران یا سلفی تکفیری؟!

نکویی: اساسا موضوعی که در دستور کار عملکرد إخوان قرار نداشت، مسئله کمپ دیوید بود! // سلیمی: در شرایطی که کشور مجلس ندارد، چگونه إخوان می‌توانست درباره کمپ دیوید بازنگری بکند؟! // نکویی: خیلی نمی‌توانم تفاوتی بین جریان سلفیّتِ تکفیری و إخوان قائل بشوم. // غفوری: نزدیک‌ترین گروه در مصر به گفتمان انقلاب اسلامی و به حرف ما، إخوان است.

 
متن کرسی: مناظره سردبیران الف (خاکسار) و تابناک (ملکی)
۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸

متن کرسی: مناظره سردبیران الف (خاکسار) و تابناک (ملکی)

متن کامل مناظره جناب آقای شهاب خاکسار (سردبیر الف) و جناب آقای محمود ملکی (سردبیر تابناک) میلاد تتری (مجری): بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم‌. «فَبَشِّرْ عِبادِ * الَّـذينَ يَسْتَمِعُــونَ الْقَــوْلَ فَيَتَّبِعُـونَ أَحْسَنَــه‌». بینندگان عزیز، سلام علیکم. اینجا پورتال تخصصی مناظره و گفتگو است و اینجانب میلاد تتری، با کاری مشترک از این پورتال و پایگاه خبری-تحلیلی کرسی‌های آزاداندیشی در خدمت شما هستم. خداوند را حمد و سپاس بسیار می‌گویم که در ماه مبارک رمضان، توفیق عطا شد تا با حضور خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های تحلیلی-خبری، روزنامه‌ها، نشریات، ماهنامه‌...

 
مناظره جلیلی و کرم پور: «سینمای سیاسی...»
۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۶

مناظره جلیلی و کرم پور: «سینمای سیاسی...»

مهدی کرم‏پور: «اساسا ما در گونه‏های مختلف سینمایی، چیزی به اسم گونه سیاسی، نداریم. / وقتی تحمل نیست، چه سینمای سیاسی‏ای می‏توان داشت؟!». وحید جلیلی: «اگر بخواهیم سینمای سیاسی داشته باشیم، مهم‏ترین نکته این است که قواره آن، قناسی نداشته باشد. / مهمترین راهکار برای عبور از این شرایط این است که عناصر فرصت طلب در هر دو طیف، باید معرفی و رسوا شوند!».

 
مناظره: «علم دینی: امکان یا امتناع؟!»
۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۹

مناظره: «علم دینی: امکان یا امتناع؟!»

استاد مصطفی ملکیان: «پاسخ اینکه علم بودن علم دینی به چیست، وظیفه طرفداران علم دینی است. / روش علم، ثابت است و دینی و غیردینی ندارد». استاد سیدمهدی میرباقری: «دینی بودن یک علم به آن است که تعبد در آن جاری باشد و باید، علم امروز، دینی شود وگرنه، جهل مرکب است. / اصلا ما علم و روش فارغ از گرایش نداریم».